Język strony (language)

Serwis Apple

Naprawa tabletów

Zalany sprzęt

Liczba gosci

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

AdresJesteś tutaj:

Strona główna Aktualności Ładujesz laptopa tanim zasilaczem? To grozi awarią! Cz.1
Ładujesz laptopa tanim zasilaczem? To grozi awarią! Cz.1 PDF Drukuj Email
Środa, 28 Sierpień 2013 13:02

zasilaczesm01jpgCzy ktoś z Was zastanawiał się idąc po zakup nowego zasilacza do swojego laptopa co oferuje nam sprzedawca. Czy jest to produkt oryginalny czy słabej jakości podróbka? Jaka jest i czy w ogóle jest jakakolwiek różnica, czy są jakiekolwiek zagrożenia w przypadku zastosowania nieoryginalnego zasilacza. Postaramy się państwu wyjaśnić na czym polegają różnice w tego typu produktach, na co zwracać uwagę, aby nie narobić sobie kłopotów.


 

zasilacze001jpg

Na pierwszy rzut oka spoglądając na obudowę między oryginałem a podróbką nie zauważymy specjalnych różnic. Oczywiście nie mówimy tu o zasilaczach które prezentujemy powyżej tu widać na pierwszy rzut oka, że nie jest to oryginalny markowy produkt. Szczególnie niebezpieczne są zasilacze uniwersalne z mechanicznym przełącznikiem napięć np. : 15-24V. W wielu przypadkach w tego typu konstrukcjach zaśniedziały przełącznik może wywołać niekontrolowany wzrost napięcia do ponad 30V, który może być zabójczy dla laptopa.

Z kolei zdjęcia, które prezentujemy poniżej pokazują po lewej stronie oryginalny zasilacz Dell - kwota zakupu około 300 zł. Po prawej stronie zasilacz dedykowany zamiennik dostępny na aukcji internetowej w cenie ok. 50 zł. Przyglądając się obudowie i tabliczce znamionowej dostrzeżemy różnice w jakości wykonania.

 

zasilacze002jpg

W nieco droższych zasilaczach, których cena wynosi około 50 - 70 zł, obudowy oraz naklejki z tabliczkami znamionowymi dopracowane zostały niemal do perfekcji. Najtańszy zasilacz do laptopa na oficjalnej stronie firmy Dell kosztuje około 260 zł, a najdroższy 570 zł. Niezaprzeczalnie na aukcjach internetowych można kupić oryginał taniej niż u producenta. Ale jak nie dać się oszukać i znaleźć oryginalny produkt, jeżeli w najpopularniejszym serwisie aukcyjnym wystawionych jest kilka tysięcy produktów tego typu? Na domiar złego, co drugi sprzedawca zapewnia, że jego produkt jest najlepszy. Przedstawiamy poniżej cenne wskazówki, na co należy zwracać uwagę, decydując się na zakup nowego zasilacza.

Istotna waga zasilacza

Oryginały składają się z większej liczby części elektronicznych w tym filtrów, dławików i transformatorów. Powoduje to, że oryginały na dzisiejszym etapie technologicznego postępu są znacznie cięższe od podróbek.

 

zasilacze003jpg

Zdarzały się przypadki próby rozpoznania zasilacza nieoryginalnego po jego wadze, poprzez dokładanie dodatkowych obciążników. Takie praktyki były stosowane głównie w zasilaczach sprzedawanych pod marką Dell i można było je w prosty sposób rozpoznać. Blachy montowane były jedynie z jednej strony zasilacza i dało się je wyczuć - jedna strona zasilacza była wyraźnie cięższa i przeważała na nią obudowę.

Więcej ważnych informacji m.in. na temat budowy profesjonalnych, firmowych zasilaczy już w następnej części. Już jutro.

 
Best-Service  66-400 Gorzów Wlkp, ul. Sikorskiego 82
insurance +48 507 288 869
Stworzone przez: best-service.pl
2017 © Best Service