Język strony (language)

Serwis Apple

Naprawa tabletów

Zalany sprzęt

Liczba gosci

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

AdresJesteś tutaj:

Strona główna Serwis Apple Czyszczenie laptopa
Czyszczenie laptopa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Czyszczenie laptopa  

 

 

  Za oknami dni coraz dłuższe i cieplejsze dla nas pogoda jak marzenie ale dla naszego laptopa mogą to być ostatnie chwile. Jeśli masz problem z laptopem jego obudowa jest gorąca, laptop się zawiesza wentylator "wyje" wzywając pomocy zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

  Na ciasnej przestrzeni umieszczona jest duża ilość elementów elektronicznych  za których chłodzenie na ogół odpowiada tylko jeden wentylator. W dzisiejszych czasach moc obliczeniowa ciągle rośnie, a podzespoły pracują z maksymalnym obciążeniem, efektem ubocznym tego procesu staje się energia cieplna.

 

 

   Ciepło jest transportowane  na zewnątrz przez specjalne kanały wentylacyjne, jeśli w takich kanałach zacznie gromadzić się kurz ich efektywność gwałtownie spada. Komputer zaczyna się nagrzewać, traci swoją pierwotną swoją pierwotną wydajność, a w dłuższym okresie czasu może nawet ulec uszkodzeniu.

Najpowszechniejszymi usterkami po "przegrzaniu" to:

- komputer się nie uruchamia

- uszkodzona karta graficzna

- uszkodzone mostki

- uszkodzony układ zasilania

- uszkodzony dysk twardy

- zapieczone zawiasy oraz urwane mocowania w obudowie


Przede wszystkim zapobiegać


Konstrukcja samego laptopa oraz układu chłodzącego powoduje iż po pewnym czasie w wyniku kurzu sprzęt sie zaczyna  nagrzewać. Jeśli posiadamy komputer przenośny albo w najbliższym czsie  planujemy jego zakup, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • rozważając zakup nowego laptopa sprawdźmy umiejscowienie kanałów wentylacyjnych oraz dostęp do poszczególnych komponentów.
  • kurz stanowi duże zagrożenie dla układu  chłodzenia laptopa: cząstki kurzu osadzają się na żeberkach radiatora oraz wentylatorze i utrudniają sprawne oddawanie ciepła.
  • unikajmy stawiania laptopa na miękkich powierzchniach, takich jak koce lub kanapy. Ograniczają one dopływ powietrza od spodu i po bokach, zmniejszając wydajność chłodzenia.
  • pamiętajmy o wyłączaniu laptopa poprzez opcję ZAMKNIJ SYSTEM, gdyż uspienie laptopa powoduje iż wentylatory też się obracają. Wkładając uśpionego laptopa do torby możemy mu zaszkodzić.

 

Jak to wykonujemy my :

 

Czyszczenie laptopa wykonujemy na miescu w ciągu 1 dnia roboczego. Rozkręcamy sprzęt na częsci pierwsze, czyścimy każdy podzespół ( płyta główna, obudowa, procesor, dysk twardy, napęd cd, matrycę oraz klawiaturę) oraz wymieniamy podkłady termoprzewodzące na nowe wraz z pastą termoprzewodzącą.

Przed czyszczeniem sprzętu wykonujemy testy wszystkich podzespołów komputera aby mieć pewność iż wszystko jest sprawne.

Po zakończeniu czyszczenia sprzęt jest składany oraz ponownie zostają wykonane testy na poprawność działania.

Tylko dzięki takiej usłudze masz pewność iż sprzet powierzony nam będzie działał długo i bezawaryjnie.

Nie daj się oszukać przez nie uczciwych serwisantów którzy obniżając do minimum cenę chcąc przyciągnąć klienta nie wykonują testów oraz nie czyszczą sprzetu w środku używając tylko sprężonego powietrza wciskają kurz we wnętrze laptopa.


Jak to wykonuje konkurencja:


 *Używają odkurzacza do oczyszczenia wentylatora od spodu oraz kanałów wylotowych dla ciepłego powietrza. Wybierają małą moc ssania w odkurzaczu i próbują wyciągnąć kurz jednocześnie uszkadzają wntylator.

 * Używając sprężonego powietrza wpychając kurz do wnętrza laptopa . Wentylator coprawda "będzie" przedmuchany lecz reszta kurzu poleci wewnątrz laptopa doprowadzając go po czasie do uszkodzenia.

 * Niska jakość past termoprzewodzących często silikonowych które nie nadają się do chłodzenia nowoczesnych procesorów.

 
Best-Service  66-400 Gorzów Wlkp, ul. Sikorskiego 82
insurance +48 507 288 869
Stworzone przez: best-service.pl
2017 © Best Service